O hodnote kolobežky

Vychádzam z domu, otvorím vchod, kolobežka v ruke, položím ju na zem, že vyštartujem.

Na parkovisku pred domom práve nejaký sused nasadá do veľkého mercedesu. Pozdraví ma, odzdravím, odrazím sa a prefrčím okolo neho. Kúsok ďalej ma meďák dobehne, zastavuje a sťahuje okienko. Zastavím vcelku prekvapene, muž sa vykloní a vraví:

-Až teraz som si uvedomil, aký je medzi nami obrovský rozdiel.

Mlčím, netuším, čo myslí.

-No vy máte úsmev okolo celej hlavy, vietor vo vlasoch a radosť z pohybu. Ja mám strhaný ksicht, kopu stresu a roboty a super auto… hodnota vašej kolobežky je pre mňa nedosiahnuteľná…

A odfrčal. Odrazila som sa a aj napriek únave som zrazu cítila vietor vo vlasoch a ešte väčší úsmev. Zaujímavé- kým pri mne nezastavil pán v mercedese, hodnotu svojej kolobežky som si neuvedomovala. :)
(toto mi zobrazil fb ako spomienku spred 2 rokov a ja sa delím so sebou rovnako ako s vami. Kolobežku som už medzitým zodrala, no pocit vetra vo vlasoch mám stále so sebou a želám ho aj vám.

Uvedomenie, že hodnota a cena vecí nie sú to isté, je veľmi dôležité. Som rada, že dokážem vidieť hodnotné veci vo svojom živote. Ktoré sú tie Vaše?

1 názor na “O hodnote kolobežky”

  1. Antonia Vladárová

    Ďakujem za každy Váš zážitik, ktorý tak vtipne a krásne opíšete, som Vašou obdovovateľkou a s veľkým zaujmom si prečítam každy príspevok, prajem Vám veľa zdravia aj celej rodine s úctou Tonka Vladárová

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *