O dieťati v nás

…alebo o tom, ako mi prváci dali najkrajší dar ku Dňu detí tým, že pomenovali nádherný dôvod, prečo by sme  ho mali spolu sláviť . A tak som sa dozvedela, že mám Deň detí oslavovať naplno a bez zábran, lebo (tu je celý príbeh):

Ráno vstúpil do triedy Davidko s obrovským košíkom plným všakovakých dobrôtok.

-To je na oslavu Dňa detí.- povedal. Ako sme si sadli do kruhu , ozvalo sa:

-A pre koho to vlastne všetko je?

-No pre deti, keď majú sviatok!-prišla odpoveď.

-Takže Ľubka z toho nedostane, lebo nie je dieťa?- zaznelo .

-Dostane, ona sa predsa s nami hráva ako malá!

-A minulý týždeň sa ponáhľala domov za svojimi rodičmi, ktorí ju tam čakali, takže je určite dieťa- to ICH DIEŤA. To nezáleží, aký si veľký či malý, kým máš rodičov, si dieťa!

-A kedy už nie si? Keď ti rodič zomrie?- padla otázka a ostalo ticho. Milujem tieto rozhovory, učíme sa navzájom tak veľa, no niekedy naplno zaznejú veci, ktoré by sme radšej nepočuli a nemysleli na ne… Ako som tak rozvažovala, ozvalo sa zrazu

-To predsa nemusí nič zmeniť na tom, že si dieťa! Pipi Lota mala tiež maminku v nebi a predsa bola dieťa! To nezáleží od toho, či máš rodiča pri sebe, alebo v nebi. Stále si dieťa!

-Takže Deň detí je vlastne sviatok všetkých, ktorí ešte nezomreli ?

– Všetkých, ktorí vedia, že majú rodičov a ľúbia ich, rozprávajú sa s nimi, hrajú sa  a tešia sa z nich, či sú na zemi, alebo v nebi.

Nuž tak, milí moji! Bez jediného slova som sa dozvedela ten najkrajší dôvod, prečo mám oslavovať deň detí. Jednoducho preto, že dieťa vo mne ešte žije. A ja s ním :).  A tu je dobrá správa pre všetkých- Oslavujte aj Vy!

Ak sa ešte vždy rozprávate so svojimi rodičmi ( a je jedno, či sú na zemi, či v nebi), ak ich ľúbite , ak ste sa nezabudli hrať, tešiť, vychutnávať si svet, ak sa viete cítiť ako dieťa-blázniť sa, snívať, radovať, žiť a byť tak trochu Pipi,  oslavujte dnes naplno. Dieťa v nás si to zaslúži.

PS: Dopísala som článok, prešla chodbou školy niečo vybaviť. Cestou späť ma zastavilo dieťa, ktoré vždy na d všetkým premýšľa trochu viac ako ostatní a vraví:

– Ľubka, dnes by sme mali oslavovať absolútne všetci. Bez ohľadu na vek.

-???

  • No lebo všetci sme božie deti. A tak máme sviatok všetci. Dokonca aj tí, ktorí to nevedia.

Prajem nám všetkým krásnu oslavu. Máme na to ten najlepší možný dôvod- a NIKTO- absolútne NIKTO nie je vynechaný. :) Ďakujem za pripomenutie- lebo aj ja som veru na tento skvelý dôvod zabudla.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *