Ako si darovať krajší život

Nedávno som mala narodeniny. A dostala som nečakaný dar. Vytvorila ho moja mladšia dcéra a myslím, že ak by sme sa ho naučili používať, darovali by sme sami sebe krásny život. Niektoré nápady si deti zrejme prinášajú priamo z neba…Preto si myslím, že patria nám všetkým a s radosťou sa o ne delím.

Ak chcete, nájdete ich  tu

Ráno ku mne pristúpila a v ruke mala rozostretý vejárik z bielych papierikov.

„Prišla som ti dať darček k narodeninám! “ zvolala veselo a otrčila ruku  s vejárikom. „Vytiahni si kartu! “ – povedala.

Poslúchla som.

„Ešte jednu! …  A ešte jednu!“ rozprávala nadšene ďalej.

Keď som mala tri, ruku schovala. Ja som si pozerala na zázrak, čo som držala v dlaniach. Boli to ňou vlastnoručne nakreslené karty. Boli zložené ako otváracie pohľadnice, na hornej strane, ktorú som pri ťahaní nevidela, mali obrázok a jedno slovo. Vnútri a z rubovej strany boli čisté. Pozrela som sa na ne.

„Jéj, RADOSŤ, LÁSKA a KRÁSY PRÍRODY! To všetko odteraz budem mať? To som si vytiahla?“ – spýtala som sa jej natešene.

Pozerala na mňa chvíľu prekvapene a potom vraví: „Mami, to všetko tu už je! To všetko máš, aj keď to zrovna  nevidíš a keď to nevidíš, tak to pre teba nejestvuje. Vytiahla si si, čo si máš okolo seba všímať. Vždy, keď dnes uvidíš lásku, alebo radosť, alebo niečo krásne z prírody, vytiahni z kabelky kartičku a dnu napíš, čo si si všimla, kde si to videla, akú radosť, lásku, či krásu si zažila. Večer sa potom pri večeri o tom porozprávame… „

Ostala som v údive. Dieťa moje! Akú len má pravdu- všetko okolo nás aj pre nás tu už  je. Stačí sa sústredene učiť to vidieť a tak vniesť do svojho života!

O kartách sme sa spolu rozprávali, zaujímalo ma, prečo vybrala tie-ktoré slová. A dala mi aj dovolenie zverejniť ich s návodom pre všetkých, ktorí chcú-  už  to chystám na stiahnutie pre každého, kto bude chcieť.Ale zaskočila ma tá jednoduchá múdrosť daru- dala mi niečo, čo je tu a je toho dosť pre všetkých a o čom predsa všetci tak často vravíme, že nám to chýba. A tak som sa naučila, že:

  • Svet je plný zázrakov
  • Ak ich aj zrovna nedokážeme vidieť, stále platí, že svet je plný zázrakov
  • Všetky tie zázraky sú tu pre nás
  • Vždy si môžme vybrať, či ich uvidíme, alebo nie
  • Ak sa rozhodneme hľadať ich vo svojom živote, naučíme sa ich vidieť
  • Ak sa ich naučíme vidieť, budeme ich mať plný život
  • O toto videnie sa vieme navzájom podeliť a zaujímavé je, že delením sa zázraky násobia :)
  • Keďže je svet taký plný zázrakov, až nevieme, na čo sa máme pozerať a potom nám to uniká, je dobré zamerať sa na niečo konkrétne- hoci aj to, čo si vytiahneme z kariet
  • Je dobré si malé zázraky lásky, radosti atd. zapisovať, aby sa krásne hromadili a aby sme si ich mohli pripomenúť v čase, keď ich vidieť nevládzeme

Nuž, darček, ktorý som si vytiahla, nebol jednoduchý- totiž, som naučená, že keď niečo dostanem, tak to mám. :) A tento som musela hľadať.

V skutočnosti som s kartami dostala omnoho, omnoho viac- pripomenutie, že môj život záleží odo mňa a keď v ňom niečo chcem mať, treba pre to niečo urobiť. A že je to malá veľká vec- vedieť vidieť vo svojom živote skvelé veci, trénovať to a deliť sa o ne.

Kartičky teraz zasielam ako darček tu.

Keď vidím, aký je môj život plný krásnych vecí, vidím aj to, že mám krásny život. Vlastne si ho takým robím. A to je teda Dar! Dar, ktorý dávam sama sebe. Prečo sa neobdarovať?

Krásny život plný malých zázrakov a skvele vytrénovanú schopnosť vidieť ich prajem nám všetkým

Ľuba

1 názor na “Ako si darovať krajší život”

  1. Lubka, dakujem za nadherny clanok.. link na karticky zial nefunguje..myslite zeby sa s tym nieco dalo spravit?:) velka vdaka. krasny dnik.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *