Keď si skutočná, aj keď si online

Ľubka, to je také super, že ty si skutočná aj keď si online. Všade som čítal, že virtuálna realita, online realita, proste internet realita nie je ozajstná. Ale ty si ozajstná aj naživo, aj online, aj… no, v každej realite. Tak sa na teba teším tak naozaj, aj na ostatných, úplne naozaj … aj keď budeme spolu „len online“. No, áno. Táto správa mi dnes ráno po otvorení urobila deň, A zároveň naozaj potvrdila, že si vieme byť naozaj blízko, aj keď nemôžme byť fyzicky spolu. Je dobré to vedieť – lebo to znamená, že tento pocit si môžme navzájom podarovať. Úplne reálne – a je jedno, v „akej realite“- stále sme to my, ozajstní a vnútorne prepojení.

Ak si myslíme, že to najviac, čo môžme deti (nielen cez online vzdelávanie) naučiť, sú akademické vedomosti (aby neboli pozadu- to je bežný argument a rovnaká blbosť pre mňa ako keď mamičky sledovali tabuľky pre kojencov, čo má kedy ich dieťa vedieť a robiť, aby nebolo pozadu a trénovali to s ním bez ohľadu na jeho neurologickú (ne)zrelosť a danosti – nevediac,že mu berú potenciál na vývoj a že každý je v poriadku tak, ako je, a keď sa podporujeme v napredovaní, tak to ani nevie byť lepšie ). Skrátka- učíme sa teraz oveľa viac, než len akademické vedomosti.

Keby mi niekto povedal, že scitlivovaniu, empatii a ľudskosti sa dá učiť online, poklopala by som si po čele. Vždy som vravela, že vedomosti sa dajú naučiť aj cez internet, ale to, kým človek je, aký je, ľudskosť- tá sa online naučiť… nedá.

S radosťou mením názor- dôležité je byť človekom s charakterom a hodnotami vždy (aj keď sa nikto nepozerá) aj pri fyzickom stretnutí, aj online, aj v akejkoľvek realite. Keď sa na nič nehráme a vieme sa prepojiť, … potom prichádza toto úžasné poznanie- že sme takí skutoční, že je jedno, v akej realite sme sa ocitli, lebo empatickí a ľudskí sme stále a áno, dá sa ľudskosti a charakteru učiť aj online- akokoľvek, kedykoľvek, od kohokoľvek, kto tým žije.

No pravdou je, že ja mám obrovské zvýhodnenie – s našimi deťmi , so svojou triedou, som vnútorne prepojená už bola, než sme museli začať hľadať online cestičky a mám obrovskú podporu v skvelých rodičoch týchto detí, s ktorými spolu hľadáme ako na to a nebojíme sa robiť chyby a otvorene komunikovať. A áno, učíme sa aj akademické vedomosti- a ide nám to. No v skutočnosti sa učíme omnoho viac.Myslite na to, prosím, než začnete vyžadovať od detí vedomosti- možno im tým beriete kapacitu na niečo omnoho dôležitejšie, čo sa práve teraz učia.
Skutočne krásny deň prajem, priatelia

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *