Prekvapenie :)

Začalo to celkom nenápadne: zrazu mi pán Google začal zobrazovať na mieste reklám všelijaké prostriedky na chudnutie. Miesto mojich obľúbených kreatívnych potrieb!

– Nič to!- povedala som si… Som žena, je po sviatkoch, zrejme je to normálne. No zrazu pridal reklamy na cvičenie na vytvarovanie brucha a…radšej nebudem menovať čoho ešte. Potom pribudli tabletky, permanentky do posilňovne… Začalo to byť fakt frustrujúce a tak som si s mobilom v ruke  vzdychla pre mojím drahým:

-Predstav si, čo sa mi stalo! Google mi už tri dni zobrazuje všelijaké prostriedky na chudnutie! Som z toho nešťastná… Nevieš, ako by som sa toho mohla zbaviť?  Nuž, pozrie mi moja drahá polovička do očí a okamžite vytresne:

-Vypni tomu mobilu prednú kameru…

Chvíľu mi trvá, kým mi docvakne, čo tým myslel a vzápätí sa obaja schuti smejeme nad tým, ako nás strýčko google sleduje.

No tú kameru som pre istotu nenápadko prepla výhradne na zadnú, predsa len, čo keby náhodou …

Dnes, prvý deň, ako nastupujem do práce (som učiteľka), mi to nedá a rozhodnem sa, že sa predsa len na tajňáša odvážim. Nikde-nikto, vytiahnem váhu spod postele a postavím sa na ňu. Ešte sa obzerám ponad plece, či ma dakto nevidí a postojím moment, nech odváži presne. Zavriem oči, otočím a skloním  hlavu, v duchu počítam do tri a odhodlane roztvorím oči dokorán.

SI   KRÁSNA  kg

-ukazuje displej. Pretriem oči, pozriem ešte raz a FAKT! Moja váha ukazuje, že som krásna!

Môj drahý- áno, presne ten, čo mi odporučil, aby som vypla prednú kameru  , mi dal ozajstný darček. Prelepil zvnútra displej…

Možno ma naozaj nevidí predná kamera na mobile, ale zato môj manžel mi vidí až do hĺbky duše.

Ďakujem zaňho, za ten dar, za zážitok.

A- dievčatá, je jedno, či po sviatkoch, či pred, či po reklamách od googlu alebo po blbej pripomienke niektorej z kamošiek,  sme také krásne, ako sa cítime. A ak sa necítime, stačí sa pozrieť očami niekoho, kto nás vidí naozaj srdcom. A prelepiť displej na váhe tým správnym textom.

Mimochodom, je vhodný aj na zrkadlo. Viem to určite, lebo raz som ja takto napísala na zrkadlo na chodbe školy centrofixkou:

  • Najvzácnejší človek na svete.

Deti sa tam chodili pozerať a smiať, strkali sa pred zrkadlo navzájom. No raz som tam našla s rúžom v ruke a slzami v očiach mamičku, ktorá sa chcela upraviť a to, ako sa uvidela v obraze s nápisom najvzácnejší človek na svete, ju dostalo. A to ešte netušila, aká JE KRÁSNA.  Rovnako ako mnoho z nás. A hoci mne to manžel hovorí úprimne a často, keď mi to povedala aj moja váha, zrazu som tak akosi viac uverila.